Luxusvendéglátás a Csendes-óceán déli vizein

SZERZŐ: Király Márton
2024. március 10.
a Lounge rovat
támogatója a
A déli félteke egyik legszebb vidékén, Óceániában, növekedő aktivitást mutat a szállodaipar néhány legfontosabb márkája. Az olyan brandek, mint a Château-rovatunkból is ismerős Aman fokozzák a tevékenységüket a régióban, mely jó úton halad, hogy a jet-set életforma legújabb, legfelkapottabb úticélja legyen.
Hirdetés

Ahogyan egyre több ember keresi fel Óceánia zöldellő erdőit, hófehér strandjait, és csillogó hullámait, úgy nyílik egyre több, felsőkategóriás szálláshely és vendéglátóegység is a környéken. Az egyre több, újonnan nyíló luxuslokáció pedig még több jómódú vendéget csábít délre, ami újabb helyek megjelenéséhez és a már létező szállodák bővítéséhez vezet.

Hivatalosan is kijelenthetjük, hogy a koronavírus-okozta utazási visszaesésnek vége. Többet és távolabbra utazunk, mint eddig bármikor, az újonnan nyíló horizontokon pedig új célpontok tűnnek fel. Ezek közül pedig a legizgalmasabb Óceánia, és a déli félteke szigetei.

Nem új szereplő az egzotikus nyaralások helyszíneit felsoroló listákon. A tengerpart, az apró, festői szigetek, a korallzátonyok, a paradicsomi környezet évszázadok óta várják a nyaralni vágyókat, és azokat, akik kiszakadnának a hétköznapok közül. Ez utóbbira pedig nagyobb az igény, mint valaha.

Ezt mutatják legalábbis a régió turizmusát vizsgáló elemzések, és a felső rétegek nyaralási szokásainak megváltozása is. Pihenést és elvonulást, felfedezést és természetes környezetet, innovatív, magával ragadó élményeket keresnek az idelátogatók. A luxusmárkák pedig mindezt meg is adják nekik. Különleges, helyi kultúrákra épülő, természetest luxussal ötvöző egységek nyitják kapuikat.

A minél messzebbre utazás vágya egyértelműen a karantén korlátozó, bezáró, otthonmaradásra kényszerítő, szomorú időszakára adott válaszreakció. A messzi tájak egzotikuma, az elvonulás lehetősége, a gondtalan, minden hétköznapi problémától távol eső luxus ígérete csábító.

A választék pedig egyre szélesebb, programokkal, hajóutakkal, fenntartható szálláshelyekkel várják az ide látogatókat.

A St. Regis Maldives Vommuli Resort március 27-től 2024. április 3-ig szerződtette az éttermeivel két Michelin-csillagot jegyző séfet, Domenico Stile-t, hogy új menüsorával és koncepciójával kedveskedjen a vendégeknek.

Első, antarktiszi szezonja után a Seabourn hajótársaság Pursuit nevű luxushajója 2024 márciusa és októbere között a Csendes-óceán déli részén található szigetekre indul. Végül Ausztráliában köt majd ki egy hosszú, exkluzív út után, és a márka világszínvonalú expedíciós élményt ígér az utazásra indulóknak.

A hajó a Csendes-óceán déli részének távoli vidékeit fogja felfedezni közelgő kalandja során, ellátogat Pápua Új-Guineába, Indonéziába, útba ejti a Melanézia és Chile közötti terület apró szigetcsodáit is.

A Six Senses nemzetközi szállodavállalat thaiföldi Samui szállodája "A fenntartható gasztronómia éve" címmel rendezvénysorozatot indít. A 2024-es év folyamán a vendégélményt negyedévente megrendezésre kerülő, különleges rendezvények emelik, amelyeket Michelin-csillagot jegyző séfek vezetnek. A rendezvények középpontjában a helyben termesztett alapanyagok állnak, így a látogatók az ízeken keresztül megismerkedhetnek a helyi kultúrával, gasztronómiával, ökoszisztémával.

Elemzések mutatják, hogy a globális Dél egyre nagyobb ütemben növeli infrastruktúráját, további erőforrásokat halmoz fel. A becslések szerint ez a régió rendelkezik a legnagyobb növekedési potenciállal 2033-ig.

A helyszínre érkező illusztris vendégkör pedig egyre csak növekszik, ahogyan az őket fogadó luxushotelek száma is. Mielőtt azonban kizsákmányoló hotelgazdálkodást kiáltanánk, érdemes megnézni, ilyen intézkedéseket tesznek a márkák, hogy a nekik otthont adó természeti környezet szépségeit megőrizzék.

A Hilton Waldorf Astoria Hotels & Resorts alig néhány hete debütált a Seychelle-szigeteken, ezen az Indiai-óceán nyugati részén fekvő szigetcsoporton.

Fotó. facebook.com/ Amanpulo Resort

Az ötven, tengerre néző villából álló szállodakomplexum hívószavai a cég szerint a „felülmúlhatatlan luxus” és az „egyszer egy életben” élmény. A paradicsomi környezet védelme érdekében a Waldorf Astoria saját környezetvédelmi menedzsert és tengerbiológust alkalmaz a helyszínen, és több nonprofit szervezettel is összefogott.

Az üdülőhely napenergiával működik, A konyha pedig farm-to-table koncepció szerint működik.

A svájci Aman szállodalánc Fülöp-szigeteki szálláshelye, az Amanpulo, korábban szerepelt a Dining Guide-on is. A szálloda megtestesíti mindazt, amiről egy hétköznapokból kilépni vágyó, egzotikus helyszínekre utazó álmodhat. Virágzó kertek és korallzátonyok, minden zavaró hangtól mentes „Aman-csend,” fehér homok és első osztályú gasztronómia.

Fotó. facebook.com/ Amanpulo Resort

A világtól kevésbé elzárt vidékeken a természetet beviszik a városi szállodákba. Jó példa erre az IHG első, malajziai szállodája.

A Kuala Lumpur-i szálláshely a KL Forest Nemzeti Parkkal határos, amely a főváros egyetlen megmaradt trópusi esőerdődarabja. Erre a túlélő zöldövezetre utalnak az egész belső térben elhelyezett famintázatú panelek, gyökereket formázó térelválasztók, falomb-árnyalatú textilhuzatok, természetes anyagok.

Az idő majd megmutatja, hogy a helyiek és a látogatók hogyan fogják alakítani a globális dél luxustájképét, de egyelőre úgy tűnik, hogy a helyi kultúrákat tiszteletben tartó, a lokális ornamentikából dizájn-ötletet merítő, kulináris hagyományokat fine dining-ra hangoló, expedíciókat luxussal vegyítő szállodaláncok valami egészen újat, izgalmasat kínálnak.   

Forrás: Luxury Daily

Tovább olvasok:

Tovább olvasok
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram