Hűtőajtó rejti Barcelona legjobb „titkos” bárját

SZERZŐ: Knap Gábor
2023. július 17.
Az előadás voltaképpen már a belépés előtt elkezdődik, hiszen a Paradiso bejáratát egy szendvicsező rejti el, ahol az íratlan játékszabályok szerint a „Paradiso szüzeknek” illik meglepődni azon, hogy egy retro hűtőszekrényajtó az, amin belépve megérkezik az ember a világ legjobb bárjába.
Hirdetés

A barcelonai Paradisoban elsőre könnyen tűnhet úgy, hogy nagyobb a füst, mint a láng, de a hely hangulata tényleg magával ragadó! A The World's 50 Best Bars ítészei szerint nincs jobb hely, mint a Barcelonában, az állatkerthez és a tengerparthoz is közel eső helyi bulinegyedben, az El Bornban található Paradiso, ahol vendégként az az érzése az embernek, hogy egy jól koreografált színpadi showba csöppen. És ebben a bárban tulajdonképpen tényleg ez történik. 

Paradiso Bár

A közvetlenség alapélmény

Az előadás voltaképpen már a belépés előtt elkezdődik, hiszen a Paradiso bejáratát egy szendvicsező rejti el, ahol az íratlan játékszabályok szerint a „Paradiso szüzeknek” illik meglepődni azon, hogy egy retro hűtőszekrényajtó az, amin belépve megérkezik az ember a világ legjobb bárjába.

Belsőépítészeti szempontból a Paradisot a faburkolatok uralják, amelyek hullámossága lendületességet sugall, egyúttal a tengert idézi. A másik meghatározó elem pedig a carrarai márvány, már csak azért is, mert a bár megálmodója és létrehozója, Giacomo Giannotti Toszkánából érkezett Katalóniába. 

A bár úgy tűnik sok tekintetben hagyományőrzőnek és sokkal régebbinek, mint amilyen valójában, hogy közben minden négyzetcentiméteréből sugárzik a modernitás. Itt alapélmény a közvetlenség, a személyzet pedig látszólag szívesen és nagyon lelkesen játssza el újra és újra a vendégeknek a koktélokhoz tartozó műsorokat – hogy ne szakadjunk el a fenti színházi párhuzamtól.

Giacomo Giannotti

A rendezői székben: Giacomo Giannotti

A Paradiso ötletgazdája és mindenese mindössze 27 éves volt, amikor 2015-ben megnyitotta a bárt, de már addig irigylésre méltó szakmai tapasztalatokat gyűjtött össze. Giacomo Giannotti Carrarában született, családjától pedig soha nem volt idegen a vendéglátás: fiatalabb korában Giannotti is besegített a családi vállalkozásként működő Gelateria Paradisoban. 

A koktélkészítéssel Londonban került közelebbi kapcsolatba, amikor iskolái elvégzése után az Eclipse Cocktail Barban kezdett dolgozni. Ezt a birminghami Be At One követte, majd áttette székhelyét Barcelonába, ahol a W Hotel Eclipse bárjában gyűjtötte tovább a tapasztalatokat, de akkoriban már igen világos elképzelései voltak arról, milyen saját helyet szeretne nyitni. A Paradiso előtti utolsó állomás az Ohla Hotelben volt, ahol Giuseppe Santamaria irányítása mellett dolgozott.

Varázslat a pohárban

A Paradisoban minden italhoz roppant teátrális rituálé jár. Ha a showról van szó, itt semmi sem számít, van füst, tűz, szárazjég, tűzijáték, stroboszkóp. Az egyes koktélok viszont nem csupán a hihetetlen készítési és tálalási koreográfia miatt izgalmasak, hanem Giannotti molekuláris mixológiája miatt. Ha pedig ehhez azt is hozzávesszük, hogy a koktéllap egy része szezonális összetevőkből áll, amelyeket a Santa Caterina piacról szereznek be, már nem is tűnik olyan fontosnak az italokhoz tartozó előadás.

A Paradiso ikonikus koktéljai közül nem érdemes kihagyni a scotch alapú Great Gatsby-t, fehér szarvasgombamézzel, levendula esszenciával és vaníliás füstölt dohánnyal. Káprázatos a The Cloud is, amely egyebek mellett mezcallal, vermuttal és nyírfasziruppal készül, az egyik legizgalmasabb ital pedig az alkohol nélküli Roots. Ebben Seedlip Garden alkoholmentes párlat van, amiről csak annyit tudni, hogy többek között szénát, mentát, rozmaringot, kakukkfüvet és komlót is használnak a készítéséhez. A földes, virágos ízvilágú koktélba pedig kerül verbéna, citrom és rózsa is.

Az italok mellé egyszerű bar food kínálat társul, pastrami bagellel, füstölt makrélával, különféle sonkákkal és savanyított zöldségekkel.

A Paradiso előadására érdemes pontosan érkezni, mert elég szigorú a szabályzat annak érdekében, hogy a bár ne legyen soha túlzsúfolt, a koktélok készítési és szervírozási ideje pedig a megszokottnál hosszabb. De nincs is ebben semmi meglepő: színházba is pontosan érkezünk.

 

Hirdetés
Tovább olvasok
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram