Hirdetés
Hirdetés

A Langosteria St. Moritz, ahol a művészet és a gasztronómia találkozik

SZERZŐ: Kéfer Ádám
2024. január 17.
A svájci Langosteria St. Moritz most kezdte meg második szezonját. Az elismert milánói fine dining márka ezen a télen az Enrico Buonocore által megalapított stílust juttatja el a svájci hegycsúcsokra, néhány lépésre a híres Engadin sípályáktól. Ezzel pedig ismét lehetőség nyílik arra, hogy a Langosteria élményét hóval körülvéve, egy varázslatos és hangulatos tájban, a részletekre és a vendégszeretetre való odafigyelésben éljük át, akárcsak a csoport többi éttermében.
Hirdetés

A St. Moritz-i helyszín egy újabb darabja annak a mozaiknak, amely a márka nemzetközi terjeszkedését jellemzi. A négy milánói helyszín és a Portofino csodálatos Paraggi-öblében található étterem után a Langosteria koncepció Párizsba is megérkezett, míg a jövőben várhatóan 2024-ben Londonban az OWO-ban és 2026-ban a miami The Raleigh Hotelben nyílik meg.


 

Káprázatos helyen találkozik a művészet és a gasztronómia

A Langosteria St. Moritz újdonságai között szerepel a Deodato Galériával való együttműködés: a vendéglátás és a művészet közötti partnerség, amely egész télen nyomot hagy. A kortárs művészeti piacon tevékenykedő, az utcai és pop artra szakosodott (és St. Moritzban galériával rendelkező) cég gondoskodik a Langosteria Engadinban történő megrendezéséről.

A projekt célja, hogy a művészetet fine dining kontextusban is megtapasztalhassák a vendégek. Külön érdekessége a helynek, hogy a művek időszakonként változnak, ezáltal mindig új történeteket mesélhetnek el a művészet nyelvén. Az ünnepélyes megnyitóra két különleges művet választottak: David Kracov The Book of Love (A szerelem könyve) és a híres fotós, David LaChapelle Snow Day (Hó-nap) című alkotásait.

Langosteria St. Moritz elegáns, melegséget árasztó belső tere

 

A gasztronómiai kínálat

A konyha élén Antonio D'Ambrosio séf áll, Domenico Soranno, a csoport kulináris nagykövete felügyelete alatt. A séf 1993-ban született, ezzel pedig ő a legfiatalabb a Langosteria executive chefjei közül, azonban fiatal kora ellenére már hét éve dolgozik a csoportnál. Legutóbb az Il Gabbianóban, egy történelmi étteremben dolgozott Civitanova Marche-ban, előtte pedig az Italo Veneziano étteremben Formiában, abban a városban, ahol a szállodai iskolát is elvégezte. Antonio D'Ambrosio eredetileg Orta di Atellából, egy Caserta és Nápoly közötti kisvárosból származik, de az iskolái elvégzése, valamint közép olaszországi tapasztalatai után Milánóban folytatódott karriere. Ott a Via Savona-i Langosteria-ban, majd a Caffè-ban dolgozott, aztán a párizsi Langosteria-ba ment, ahol több szezont is végig dolgozott.

Elmondása szerint a Langosteria minden egyes egységbe egy másik ételt illeszt be, amely csak az adott helyszín étlapján található meg. A St. Moritz esetében ez a polenta tenger gyümölcseivel és bazsalikommal, a recept különlegessége továbbá, hogy helyben született. Tehát a nyers halak és az olyan jellegzetes ételek mellett, mint a legendás paccheri tengeri sügérrel, itt van egy olyan étel, amelyet az „Alpok gyöngyszemének”, Engadin völgyének szenteltek. Ez a fogás egy polenta taragna sajttal és bazsalikommal az étel lezárásaként pedig apróra vágott tintahalat, scampit, garnélarákot és kagylót adnak hozzá. Mindezt végül egy gerezd fokhagymával, olajjal, valamint chilipaprikával ízesítik, megpárolják és a polentára helyezik.

A Langosteria St. Moritz újdonságai között szerepel a Deodato Galériával való együttműködés

Antonio D'Ambrosio ezt a fogást Domenico Soranno séffel közösen fejlesztette ki, aki a Langosteria gasztronómiai vonal alapját is jelenti. A recept egy olyan északi alapanyagra gondolva született, mint a polenta, egy tipikus hegyvidéki étel, amelyet a maguk módján, egy halas csavarral újragondoltak. Ezzel egy ízletes és megnyugtató étel született, amely tökéletes arra, hogy egy hideg téli nap után a sípályákon felmelegítse a vendégeket.

A recept titka valójában abban rejlik, hogy cseresznyeparadicsom is kerül brunoise-ba, ezzel hozzáadva az umami ízvilágot, ezzel is kiemelve a hal ízét. A polenta alapjául szolgáló keveréket pedig tenger gyümölcseivel készítik el, ezzel biztosítva, hogy minden egyes elemét egyetlen harapással érzékelni tudja, aki megkóstolja. Azonban, akit ez nem győz meg, annak sem kell aggódnia, ugyanis közel 40 étel van az étlapon, amelyeknél szintén a tökéletességre törekednek. A polentáról úgy vélik, hogy ez jelenti a klasszikus előételt azok számára, akik „síléccel érkeznek az étterembe”, és gyorsan fel szeretnének melegedni a kinti hideg után.

 

Forrás: finedininglovers.com

Fotók: Danilo Scarpati 

Hirdetés
Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram