Hirdetés
Hirdetés

Összeművészeti alkotás Boston belvárosában | Long Bar & Terrace

2024. január 25.
A világszerte számos lokációval rendelkező Raffles Hotels tavaly ősszel Bostonban nyitotta meg első észak-amerikai egységét, ahol a többi szállodájukhoz hasonlóan előtérbe került a design és a kultúra ünneplése, ráadásul a többi hotelből már jól ismert Long Bar & Terrace is bővült egy újabb helyszínnel.
Hirdetés

A nagy múltra visszatekintő Raffles Hotels és a vibráló modern stílus szeretete a bostoni Back Bay negyed szívében található új szállodában fonódik össze: a szobák és lakosztályok az időtlen eleganciát és a kifinomult kortárs designt kombinálják. A világ számos pontján, így a bostoni egységben is megtalálható Long Bar pedig olyan kulináris klasszikusokkal várja a vendégeket, mint a homártekercs vagy az osztriga, emellett a többi lokációhoz hasonlóan itt is elérhető a „Raffles Afternoon Tea”, illetve a vendégek a lenyűgöző bostoni naplementében koccinthatnak a 17. emeleten található bárban egy finom koktéllal vagy egy pohár habzóborral.

A Long Bar, amely a márka összes szállodájában fellelhető, az eredeti Raffles Singapore névadó bárjára utal,

ahol 1915-ben először keverték ki a Singapore Sling koktélt. A torontói székhelyű Paolo Ferrari stúdió a Raffles Boston Long Bar esetében a város modernista építészeti örökségéből merített ihletet, amelyet átgondoltan a kortárs művészettel vegyítettek. A legapróbb részletekig egyedileg tervezett helyszínt a gazdag anyaghasználat, a kontrasztos textúrák és a vizuális összetettség összejátéka jellemzi.

A Verde Antico márványból készült bejáraton belépve egy impozáns belmagasságú térbe érkeznek a vendégek, amelyet tompa zöld, barna, szürke, illetve meleg, földszínű árnyalatok jellemeznek. A hangsúlyos függőleges elemek, mint például az oszlopok, valamint az alacsonyan elhelyezett bútorok még látványosabbá teszik a tér monumentalitását. A bordázott mintával kárpitozott, kanyargós ülőgarnitúra, illetve az alkóvba ágyazott fülkék a lehető legtöbbet hozzák ki az elrendezésből, egyszerre kínálva intim és közösségi tereket.

Az belsőépítészeti munkákért felelős stúdió vezetője, Paolo Ferrari elmondása szerint, mint sok más projektjük esetében, itt is az volt az elképzelésük, hogy a vendégek aktivizálják majd a teret. Ez azt jelenti, hogy ők megadják a kereteket, azonban a helyet a látogatók töltik meg igazán élettel, ők döntik el, hogy melyek azok a részek, ahol nagyobb társasággal ülnek le beszélgetni, és hová húzódnak el meghittebb vacsorákhoz vagy italozáshoz.

Az építészek megközelítését a század közepi modernizmus esztétikáján alapuló időtlenség érzése határozza meg.

A cél az volt, hogy a Long Bar a hosszú élet minőségét fejezze ki, azt az érzést keltve, mintha ez a hely mindig is létezett volna. Összművészeti alkotásként tekintenek rá, a bútoroktól kezdve a világításon át a kivitelezésig mindent egyedi tervezéssel és kiváló kézműves mesterekkel együttműködve készítettek el.

A karcsú Paonazzo kőből készült bárpult természetes formája, valamint a szomszédos magasfényű, zongoralakkozott fából készült szekrény is hozzájárul a design visszafogott komplexitásához. A The Long Bar ékköve a 2,7 méter magas bárszekrény, amely pazar anyagaival és tükrös belsejével az Art Deco és az 1950-es évek amőbás modernizmusára utal – megtestesíti a nagyon klasszikus, nagytermi miliőt.

A Long Bar tágas teraszára kilépve a buja zöld növényzet előtt húzódó, krémszínű, ívelt ülőpadok, fehér márványból készült asztallapok és fekete-fehér padlóburkolat idézi fel a 20. század eleji eleganciát, anélkül, hogy elvonná a figyelmet a városra nyíló lenyűgöző panorámáról.

 

Fotók: Joel Esposito

Forrás: Yetzer

 

Hirdetés
Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram