Hirdetés
Hirdetés

Több spanyol városban zavargássá fajultak a járványügyi korlátozások miatti tüntetések

SZERZŐ: DiningGuide
2020. november 2.
Ahogyan arról mi is hírt adtunk, péntek este Barcelonában utcai zavargások alakultak ki a tüntetésekből. Másnap országszerte megjelentek a békés protestálók mellett radikálisok is, újabb anyagi károkat és rendőri összetűzéseket generálva.
Hirdetés

Spanyolország több városában protestálnak a koronavírus miatti korlátozások ellen, Barcelonán kívül Madridban, Bilbaóban, Vitoriában, San Sebastiánban, Santanderben, Logroñóban, Burgosban és Málagában is. A spanyol miniszterelnök és sajtóbeszámolók szerint is a békés tüntetőkhöz radikálisok csatlakoznak, akik barikádokat építenek, gyújtogatnak, kirakatokat törnek be és ki is fosztottak üzleteket.

https://www.instagram.com/p/CHE5GdpiNy8/

Péntek éjjel Barcelonából érkeztek hírek arról, hogy az utcai tüntetések rendőri összetűzésbe torkolltak. Másnap, szombatról vasárnapra virradólag spanyol városok sorában történtek atrocitások.

La Rioja régió fővárosában, Logroñóban szombat este hat embert tartóztattak le rongálásért. A The Guardian egy logroñói üzlettulajdonost, Cristina Pérezt idézi: zavargók betörték a boltjának kirakatát, és bemásztak, összetörték a kirakati babákat, feldúlták az üzletet, letépték helyükről a számítógépeket, megrongálták az árukészletet, valamint eltulajdonítottak készpénzt is.

https://www.instagram.com/p/CHBomLZKP-t/

Vasárnap reggel helyi fiatalok szépítettek. Csoportokban jelentek meg az utcákon, és önkéntes munka keretében elkezdték összeszedni a törmelékeket és segíteni az állapotok helyreállításában.

Pedro Sánchez miniszterelnök Twitter-üzenetében tűrhetetlennek nevezete “kisebbségi csoportok” “erőszakos és irracionális” viselkedését, továbbá hangsúlyozta, hogy csak felelősség, egység és áldozathozatal révén sikerülhet legyőzni a minden országot pusztító járványt – számolt be az MTI.

https://www.instagram.com/p/CHCt-LKqpsD/

 

Spanyolországban egy hete lépett életbe szükségállapot, amely törvényi keretet biztosított az éjszakai kijárási tilalom országos bevezetéséhez. A tartományok autonóm kormányai saját hatáskörben döntöttek további megszorításokról, például a területükre való belépés és távozás korlátozásáról. A 47 milliós országban jelenleg a lakosság 87 százaléka nem hagyhatja el a lakhelye szerinti régiót, de van, ahol még a várost sem.

Forrásaink: MTI és The Guardian

Szombati hírünk a témában:

Hirdetés
Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram