Termelői reggeli, remek húsáruval és minőségi péktermékekkel felszerelt kínálat, kiváló kávé, komoly bor-, sör-, és pezsgőválaszték, Barátkozóhoz méltó vendégszeretet vár, és meglepetésekben gazdag, színes programkínálat.
Legutóbb tavaly nyáron adtunk hírt Molnár András és Herjeczki Balázs laza műfaji keretek között meghatározott, rendkívül szerethető egységéről. Most ismét eljött az idő, hogy felkeressük őket, és tervekről, tapasztalatokról, újdonságokról és kínálatról beszélgessünk.
Tavaly ősszel röppent fel a hír, hogy a Róka és Mackó átmenetileg bezárja kapuit. Szerencsére nagyon hamar az újranyitásnak örülhettünk. Hogyan zajlott ez az átmeneti időszak?

Molnár András: Amikor megkaptuk a hírt, hogy az addigi helyszínről ki kell költözünk, nagyon kevés időnk volt, hogy rendezzük a sorainkat, felkészüljünk a váltásra, és a vendégeinkkel is közöljük a hírt. A helyzet meglehetősen drámai volt, de nem csak a rossz értelemben értem ezt, hiszen az utolsó napokban, és konkrétan az utolsó estén is annyian érkeztek hozzánk, annyira összefogott a város, hogy például megmaradó áru miatt nem kellett aggódnunk. Az utolsó estén, egy átlagos őszi hétköznapon, teltházzal zártunk be. Egészen megható volt. Megmutatta a Róka és Mackó közösségnek az erejét. Volt még egy érdekes élmény, amit sportolóként már mindketten átéltünk, de nem gondoltam volna, hogy a civil életünkben is visszatér. Amíg zárva voltunk, nem tudtunk úgy végig menni az utcán, hogy ne léptek volna oda hozzánk vendégeink, akik rögtön kérdezték, hogy mikor folytatjuk, mikor nyitunk… Nem is lehetett kérdés, hogy folytatjuk, már csak azt kellett megoldani, hogyan.
Herjeczki Balázs: Nehéz volt elfogadni, hogy gyakorlatilag rajtunk kívül álló dolgok miatt egyszerre be kellett csuknunk. Nem azért, mert rossz volt az étel, vagy a kávé, amit adtunk, hanem egész egyszerűen bürokratikus okok miatt. Az utána következő időszak már egészen máshogy festett, hiszen azonnal az újranyitásért, a folytatásért kezdtünk el dolgozni. Nem is volt megállás, fel sem merülhetett, hogy ez a vége a történetnek. Ahogyan Andris is említette, annyi visszajelzést, kérdést, érdeklődést kaptunk, hogy egyértelműen éreztük, szeretnek minket, szeretik, hogy itt vagyunk.

Milyen volt újra kinyitni?
Balázs: Jöttek azonnal, és szerencsére azóta is jönnek az emberek. Háromszáz métert, ha költöztünk, ráadásul egy gyönyörű, impozáns ingatlanba. Álmaimban sem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű megoldás születik a problémára. Úgy érzem, a Jóisten is úgy gondolta, hogy jó helyen vagyunk, mert nagyon gyorsan és flottul ment minden, ami az újranyitáshoz kellett.
András: Amikor megkaptuk a kulcsot az új helyhez, ami nagyon közel van a régihez, ugyanolyan jó lokáció, akkor azonnal nekimentünk a felújításnak, és amint tudtunk, ki is nyitottunk. Hamar visszatértek a törzsvendégeink is, ami fantasztikus érzés volt, de ez egy nagyon sűrű időszak volt mindkettőnknek. Ötven napon keresztül meg sem álltunk, de nagyon jó érzés volt visszatérni, hiszen végre újra volt egy hely, ahol a kialakult közösség összegyűlhetett. A vendégeink támogatása sok erőt adott a nehéz időszakokban is. Arról nem is beszélve, hogy már mi is vártuk, hogy újra találkozhassunk velük. Amikor pedig elérkezett a nyitás napja, akkor ismét majdnem teltházzal indulhattunk, és volt olyan vendégünk is, aki Győrből utazott el idáig, mert szeretett volna ott lenni, amikor a Róka és Mackó újra kinyit.

Változtattatok valamit a koncepción, a kínálaton?
András: A koncepciót nem alakítottuk át, ahogyan más, radikális változások sincsenek. Arra természetesen törekszünk, hogy minden területen, amivel dolgozunk, folyamatosan fejlődjünk, törekszünk a javulásra, az egyre profibb munkára. A megújulás is fontos, hogy mindig kerüljön be új termelő, mindig színesedjék a választék, a csemegepult kínálata változatos legyen. Most lett egy nagyon jó csokibeszállítónk a szomszéd városból, ez is egy példa erre, hogy hogyan fejlesztjük, építjük, formáljuk a már megtalált koncepciót. Ahogy Balázs említette a múltkori interjúban is, egy ilyen kisvárosban, amilyenben mi is dolgozunk, egyszerre egy kicsit mindennek is kell lennünk.
Balázs: A felújítás hajtása, az újranyitás eufóriája után át kellett állnunk fejben, hogy akkor most a krízismenedzsment után hogyan tovább, mit adunk a vendégeinknek? A rengeteg elképzelést, potenciált, ami a fejünkben létezett, le kellett szűrni, hogy folytathassuk a munkát. Ez sikerült, itt vagyunk, megyünk tovább, most pedig, hogy van már alap, elkezdhetünk folyamatosan építkezni. Látjuk az utat, látjuk, hogy hova szeretnénk eljutni, és millió tervünk van.
Mit tartotok a Róka és Mackó legfőbb erősségének?
András: Sportolóként mindenhez úgy állunk hozzá, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki magunkból. Ha valaki elkezd focizni, előbb utóbb szeretné kihívni a Real Madridot, és ha lehet, legyőzni is. Ez most komikusan hangozhat, de szerintem ez a hozzáállás a lényeg. Mi magunk sem gondoltuk volna, amikor belekezdtünk, hogy néhány évvel később a szakma ír majd rólunk, a vendéglátásról, amit csinálunk, de ez megerősít abban, hogy jó az út, amin járunk. Vannak nagyszerű termelőink, akik csodás dolgokat alkotnak, és mi megmutathatjuk ezeket, sajtokat, húsárut, akár zöldségkészítményeket. Ez már kellő magabiztosságot adott ahhoz, hogy belevágjunk, hiszen szerettük volna, ha minél többen megismerik őket. A termelői válogatásunkban, a kóstolótálban ez mind benne van. Ez az, ami összefoglalja, miről is szól a Róka és Mackó kínálata.

Balázs: Ez az egész vállalkozás annak idején azért jött létre, mert azt gondoltuk, hogy összegyűjtjük a környék legjobb cuccait, és megmutatjuk az embereknek azokat a dolgokat, amiket mi is szeretünk itt enni és inni. Ebben még mindig sokkal nagyobb potenciál van, mint amennyit jelenleg is kihasználunk, szóval tele van rejtett kincsekkel a környék, amik arra várnak, hogy mi felfedezzük, bemutassuk őket.
A jövőbe tekintve milyen tervek azok, amiknek a megvalósulását szívesen látnátok a következő egy évben?
Balázs: Amikor kinyitottunk, nem voltunk többek két ex-sportolónál, akik nekifogtak vállalkozni. Felfedeztünk helyi termelőket, akik velünk együtt fejlődtek, velünk együtt váltak vállalkozókká. Együtt csináljuk, együtt fejlődünk továbbra is. Mi csak álmodtunk, ők pedig elhitték ezt az álmot. Továbbra is olyan dolgot akarunk csinálni, ami mi vagyunk. Amíg az emberek ezt befogadják és szeretik, addig mi folytatni fogjuk.

András: A folyamatos fejlődésnél, fejlődni akarásnál fontosabb nincs, ez alapvető. De emellett nekem is, és szerintem Balázsnak is van egy legalább százhúsz tételes listája, amin az álmainkat, terveinket gyűjtjük. Azokat a pontokat, amiket mindkettőnk listája lefed, igyekszünk is közösen megvalósítani. De olyan sok ilyen projektünk van, hogy jelenleg fogalmam sincs, hogy közülük melyik lesz az, ami végül testet ölt. Azt érzem, hogy a Róka és Mackó lényege, a fesztelenség, a barátságos hangulat továbbra is meg fog maradni. Azok fognak idejárni, akik jól érzik magukat ebben a környezeteben, és mondjuk szívesen innának egy pohár champagne-t kedd délután, a szomszéd faluból érkező kolbásszal megrakott melegszendvics mellé! Ha pedig a távlati célokat nézzük, három pontban össze tudom foglalni, mik is a terveink. Szeretnénk nap mint nap mosolyt csalni a hozzánk hűséges szarvasi törzsvendégek arcára. Szeretnénk az ide látogató turistáknak bemutatni a Körös-part sokszínű és magas minőségű gasztronómiai kínálatát. Végezetül pedig szeretnénk a Körös-parti vendégházak teraszára varázsolni a termelői finomságokból összeállított reggeli boxokat és a Róka és Mackó életérzést!
Tovább olvasok:
A Dining Guide szerkesztőségének munkáját SAMSUNG okostelefonok segítik 2024-ben.