Hirdetés
Hirdetés

Magyarországon Guy Savoy, a Tantiban és a Costesben evett a francia séflegenda

SZERZŐ: DiningGuide
2016. február 16.
Ha van séf, akiről nem kamu leírni, hogy élő legenda, akkor ő Guy Savoy. Egyike a nagy öregeknek Pierre Gagnaire vagy Joël Robuchon mellett. A 62 éves séf öt étteremben érdekelt, ebből négy a francia fővárosban van, egy pedig Las Vegasban. A zászlóshajó párizsi - amit saját neve után nevezett el, csakúgy, ahogy a tengerentúli helyet - 3 Michelin-csillagos, az amerikai kettő. Az előbbivel többször is szerepelt a világ legjobb éttermeit értékelő San Pellegrino listán, a franciák külön bejáratú  La Liste-jén pedig az előkelő negyedik.
Hirdetés

Na ez a Guy Savoy érkezett minap Budapestre, információnk szerint megfordult az Erkel Színházban és az Operában és evett többek közt a Tantiban. Heiszler Olivérék elmondták, hogy a mester asszisztense csütörtökön foglalt asztal. Említették neki, hogy vasárnap egy klasszikusabb, magyar elemekkel tarkított ebédmenüt kínálnak (erről majd nagy cikkünk lesz), de persze „tekintettel arra, hogy Guy Savoy megkerülhetetlen, hagyományteremtő alakja a kortárs gasztronómiának, bármit szívesen elkészítettek volna neki.”  Az asszisztens hölgy szerint a Tanti ajánlata nagyon meghatotta Savoy-t, de örömmel vette a kissé informálisabb menüt. Foglaláskor arra kérte a Hegyvidék Központ éttermét, hogy vasárnap estére is ajánljanak neki egy budapesti helyet, ami a Costes lett.

Ezt ette Savoy

Ezt ette Savoy


Savoy szűkszavú volt és mosolygós. Kacsát ettek a hölgyvendégével, előtte consommét és füstölt lazacot. Úgy tűnt, nagyon ízlett neki a kenyér. Desszertet nem fogyasztottak. A séflegenda elégedett volt, nagyon kedvesen megköszönte az ebédet Olivérnek, aki nem hagyta volna ki az alkalmat, hogy személyesen találkozzon vele. Erről készült a fotó is, amit mutatunk (és amit Savoy is lájkolt). Távozáskor megköszönte, hogy a Tanti felajánlotta az a la carte étlapot és azt is, hogy segítettek neki asztalt foglalni az amúgy teltházas Costesbe.
Vicceskedve kérdeztük Olivértéktől, hogy a magyar séf felvetette-e egy esetleges sztázs lehetőségét és irány Párizs vagy Las Vegas, de nem, ilyenről szó sincs. Savoy ugyan kedves volt és nyitott, de nem akartak átlépni bizonyos határokat. Azt szerették volna, ha nálunk egy nyugodt ebédet költhet el, így megtartóztatták magukat és nem kértek, nem kérdeztek, még akkor sem, ha ez nem volt egyszerű.
Savoy Valentin napon érkezett a Costesbe, Palágyi Eszter séf elmondta, hogy Savoy nagyon meg volt elégedve: teljesen Palágyira bízta magát, desszertet ugyan nem evett, de végigkóstolta az étlapról a magyar húsokat. Üdvözlőfalatnak kocsányát kapott, majd jött a magyar kacsamáj, ravioli magyar szarvasgombával, magyar galamb, bélszín és vaddisznó csicsókával. A vacsora elején rákérdezett: ugye nő a séf? Mert nagyon tökös lehet - naná, hogy a legjobb értelemben.
A vacsora után Eszter bemutatkozott, a mester pedig azonnal faggatni kezdte, meséljen magáról, hogy került a Costesbe és hol tanult meg főzni? Érezte a francia stílust és nagyon tetszett neki, amit Eszter a magyar alapanyagokról mutatott. Eszter viszont kíváncsi volt Savoy őszinte véleményére: mi kell ahhoz, hogy megszerezzék a második csillagot?

Ne viccelj! Ez nem egy, nem kettő, hanem simán háromcsillagos!

Dicsérte a felszolgálók munkáját, hogy tudták, mi a dolguk és profin végezték. Palágyi Eszter pedig azt mondta, az, hogy egy ilyen szaktekintély, egy legenda a séfek között megerősítette abban, hogy jó úton járnak, a legjobb Valentin napi ajándék volt számára.

Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram