Hirdetés
Hirdetés

Korlátozva is lelkesen: Így működik ma a Pasarét Bisztró

SZERZŐ: DiningGuide
2020. április 8.
Nem sok olyan étterem működik töretlen sikerrel a budai oldalon, mint a Pasarét Bisztró. A hűséges vendégkörrel és nyüzsgő élettel büszkélkedhető étterem több is volt átlagos bisztrónál, közkedvelt reggelizőhelyként, kávézóként, hétvégi kis termelői piac helyszíneként, közösségi térként is funkcionált. Hogyan élhet tovább több szolgáltatása és az eddigi tulajdonképpeni élettere nélkül a bisztró? Az étterem arcát, úgyszólván szívét-lelkét, Gál Bencét kérdeztük.
Hirdetés

Többféle modell rajzolódik ki a vírusjárvány felgyorsult eseményei nyomán a vendéglátásban. A Pasarét Bisztró a délután három óráig tartó, korlátozott nyitvatartás bejelentése után azonnal elkezdte megszervezni működésének átalakítását, amit két-három nap alatt végre is hajtottak.

"A cél most nem a profit termelése, hanem a kollégák egzisztenciájának fenntartása. Tény, hogy mindenki számára érezhetően csökkent a bérük,

ennek ellenére mindegyikük beleállt a helyzetbe, és az eddigi csapat csinálja tovább a feladatát a megváltozott körülmények között is. Nagyon megható volt látni a munkatársak reakcióját, egyben szívszorító is a helyzet" – mondta el Gál Bence.

Nánási Lajos séf konyhai stílusával és tudásával is jól tudtak alkalmazkodni az új idők új igényeihez, a konyhafőnök ugyanis otthonosan mozog az egyszerű és házias ízekben. Kialakítottak egy nyomott árú heti menüt, egységesen napi 2500 forintért lehet egy főételt rendelni, nem álltak be tehát az 1600-1800 forint körül két fogást kínáló házhozszállítók sorába. "Velük a Pasarét Bisztró nem tud és nem is akar versenyezni, de hamarosan két napi menüfogással jelentkezünk, mert igény mutatkozik a választékra ebben a kategóriában is" – fogalmazott Gál Bence.

Nánási Lajos séf, a képen pedig a hagymás rostélyos / Fotó: Pasarét Bisztró Facebook

Az étterem eddig ismert és szeretett fogásait, azaz az à la carte kínálatot is átállították megrendelhetőre, olyan vendégbarát gesztusokkal, mint a 350 forintos áron kínált palacsinta (bár ebből minimum hármat kell kérni), de a beszédes nevű "nagy rántott csirke" burgonyapürével is csak 2600 forint. Aki pedig "éttermesebb" élményre vágyik otthon, a báránysült körettel 4000 forint körül alakul, a hagymás rostélyos rib-eye-ból pedig közel 5000 forint, tehát az eddigi árai alá ment a bisztró.

Minden relatív persze, és megvannak azok a fővárosi kerületek és jelentős méretű országrészek, ahol ez sokak számára megfizethetetlen, de a II. kerületben ezek barátinak számítanak egy étterem (és nem kifőzde) részéről.

Karalábéfőzelék / Fotó: Pasarét Bisztró Facebook

Az éttermi kiszolgálás minőségét persze garantálni nem lehet, a kiszállításnak megvannak a maga kompromisszumai, de a ma már 200-at is elérő napi adagmennyiség mindenképpen mentőöv a bisztró számára. Gál Bence egyébként személyesen is részt vesz házhoz szállításban, amit a törzsvendégek nagyra értékelnek. Egy-egy törzsvendégnek olykor küldenek egy palack bort is a rendelés mellé, mert tudják róla, hogy mi a kedvence.

"Ez egy folyamatos tanulás és alkalmazkodás most. Ha valamelyik napi fogás kiemelkedő rendelésszámot hoz, azonnal felkerül az étlapra. Ha valamelyik étel pedig elfárad, nem tartjuk fent feleslegesen – meséli Gál Bence. – Egy felelős vezetőnek az embereire és azok családjára kell gondolnia. Nagyon tetszett a Rosensteinékről írt Dining Guide-cikk, teljesen egyet tudok érteni a benne elhangzottakkal."

A tavaszi kínálatból / Fotó: Pasarét Bisztró Facebook
"A semmi közepén, egy szomorúan üres étteremben is folyamatosan kell dolgozni, soha nem szabad feladni, minden nap menni kell, még ha nem is tudjuk, hogy merre visz az út. Ha vége ennek az időszaknak, egy teljesen új világ fog jönni.

Bár a Pasarét vendégkörében sok a jómódú ember is, ennek ellenére új modellre lehet számítani, amely sok mindent érint majd, beleértve az árakat is."

És valami, amit Gál Bence egyáltalán nem akart szóba hozni, de mi megtesszük. Egy baráti felvetésre a Pasarét Bisztró elsőnek mondott igent napi húsz étel kiszállítására a Kútvölgyi Kórházba. A támogatás mind a mai napig zajlik, de egyáltalán nem kommunikálják magukról. Mi egy – másról szóló – Facebook-poszt hozzászólásából tudjuk, ahol egy kommentelő megköszönte a Kútvölgyi Kórháznak nyújtott segítséget.

A bisztró termelői piaca tavaly / Fotó: Pasarét Bisztró Facebook

És végezetül még egy okos húzás. Ahogy írtuk is, az eddig kétheti rendszerességgel jelentkező termelői piac online verzióját is elindították, amire a beszámolójuk szerint egyre nagyobb az érdeklődés. Itt is érvényes az ingyenes kiszállítás négy budai kerületbe és Nagykovácsiba.

"Ezzel nem csak a saját kollégáink víz felett tartása, hanem a beszállítói rendszerünk támogatása is határozott cél. Az élet most ingerszegényebbé vált, és mi a kiszállítással a Pasarét Bisztró szerethető ízeit és a szerethető hangulatát is házhoz szeretnénk vinni a vendégek számára."

Olvassa el nagyinterjúnkat is!

Hirdetés
Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram