
Milyen volt a 2024-es nyár a Buborékban?
Berki Dávid: Ami azt illeti, elég erős nyáron vagyunk túl. Ilyenkor ősszel, télen persze megcsendesednek a mindennapok, de a nyár végig pezsgett. Ez azt hiszem, annak köszönhető, hogy következetesen tartjuk azt a minőséget, amit a Buborék képvisel, és egybevág azzal az organikus fejlődéssel, ami egy egység életében végbe kell, hogy menjen.

És mi tehát a helyzet most, télen?
Kár lenne azt gondolni, hogy a Balaton bármelyik partja tizenkét hónapos lenne. Jelenleg még mindig nagy a kontraszt a tél és a nyár között. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne lenne változás. Egyre inkább azt látjuk, hogy kitolódik a szezon, nincs az, ami régen volt, hogy augusztus huszadika után egy pillanat alatt kihal a part, hanem a korábban még holtidénynek minősített heteken is érkeznek a vendégek.
Mi állhat a hosszabb a szezon mögött?
Több oka is van, az egyik az időjárás. Ha jó az idő, jönnek az emberek. A másik pedig, hogy van miért idejönni. Azzal, hogy egyre több hely tart nyitva tudatosan egész évben, vonzóbb célpont lesz a téli part.
Kikből áll a tópart, a Buborék téli vendégköre?
Egyre több helyi vendégünk is van, de országszerte érkeznek a visszatérő törzsvendégeink. Egy napra, két napra is jönnek téli turisták, övék a hétvége. És persze itt vannak azok a vendégeink is, akik kétlaki életet élnek, a hét egyik részét egy nagyvárosban, a második felét pedig a tóparton töltik.

Mi volt az elmúlt időszak legnagyobb kihívása?
Folyamatosan arra törekedtünk, néha a saját teljesítőképességünk határait is feszegetve arra, hogy megtartsuk a magunktól is elvárt színvonalat és olyan élményt adjunk a vendégeinknek, ami méltó a Buborékhoz. Ez nem könnyű, néha el lehet fáradni benne. Folyamatos jelenlétet, odafigyelést, türelmet és rugalmasságot igényel az egész csapattól. De úgy hiszem, ha valakinek, mint nekünk is, az a célja, hogy fejlődjön és évről-évre magasabb minőséget, többet tudjon nyújtani, akkor ezek a tapasztalatok elengedhetetlenek. A téli lelassulás pedig remek alkalom, hogy számot vessünk a szezonnal, átgondoljuk, hova kell belenyúlni a rendszerbe, hol szükséges a finomhangolás, esetleg a változtatás.

Miket tartasz az elmúlt időszak legnagyobb sikereinek?
A legbüszkébb arra vagyok, hogy elmondhatom, minden kihívást teljesítettünk, minden feladatnak megfeleltünk. Voltak persze nehezítő körülmények, az év során személyi változásokkal, nehezebb napokkal is meg kellett küzdeni, de az év végére is meg tudtunk maradni összetartó csapatnak, és az északi part egyik legkiemelkedőbb egységének ebben a kategóriában. Persze mindig van hova fejlődni, és ahogyan az előbb is mondtam, ezek a kihívások egyben lehetőségek. Ha pedig tudunk élni a lehetőséggel, a nehézség egyből sikerré válik.
Hogyan definiálnád a Pékbisztró konyhájának stílusát?
Sorra nyílnak azok a helyek, akik brunch-vonalon próbálkoznak. Ez a műfaj sokkal speciálisabb, mint amivel egy ebéd-, vagy vacsoraopciót kínáló hely operál, hiszen az emberi szokások erősen meghatározzák. Ebben a műfajban mi egy letisztult, egészséges, jó minőségű alapanyagokkal dolgozó, a maguk egyszerűségében nagyszerű ételeket kínáló konyha vagyunk. Ennél konkrétabban nem tudnám meghatározni, de nem is biztos, hogy akarom, hiszen a túl szoros keret korláttá válhat.
Van kedvenc anyagod az étlapról, amivel kifejezetten szeretsz dolgozni?
A nyáron sikerült a Falusi Kosárral együttműködésben nagyon jó salátaforrásra találnunk. Magyar, bio és nagyon-nagyon finom, ezzel nem csak szeretünk együtt dolgozni, de fontosnak is tartjuk az értékeket, amiket hordoz. A tojás egy másik alapköve az általunk kitalált koncepciónak, lehetőségünk van ezt is magyar, kiemelkedő minőségű forrásból beszerezni, ahonnan válogatott alapanyag érkezik, ezt a kettőt emelném most ki.

Milyen terveket, víziókat szeretnél a jövőben megvalósulva látni?
Azzal, hogy mindennap ott voltam a konyhában, részt vettem minden folyamatban, úgy érzem, hogy nem láttam a teljes képet. Ha egy lépést hátrébb tudnék lépni, azzal átfogóbb képet nyerhetnék a pékbisztró mindennapjairól és több energiám jutna a kreatív gondolkodásra, újításra, fejlődési tervek kidolgozására. Több időm jutna arra is, hogy magamat képezzem, ezáltal pedig a jövőben még színesebb, még izgalmasabb élményt nyújthassak a vendégeinknek az egész csapattal együtt!
Tovább olvasok:
A Dining Guide szerkesztőségének munkáját SAMSUNG okostelefonok segítik 2024-ben.