A bejelentést követően olyan sorok alakultak ki az oroszországi McDonald’s-ok előtt, akárcsak Moszkvában 1990. január 31-vel kezdődően. Ekkor nyitott meg ugyanis az orosz fővárosban, a Puskin téren Oroszország első McDonald’s étterme, amely akkor a világ legnagyobbika is volt egyben.
'90 telén a nyitás után heteken át kígyóztak a sorok az éttermek előtt, erre most nem lesz alkalom. Chris Kempczinski, a cég vezérigazgatója a franchise partnereit és a McDonald's dolgozóit e-mailben értesítette arról, hogy a McDonald's előre nem látható ideig felfüggeszti működését Oroszországban.
Nem kevesebb, mint 850 egységet és 62 ezer alkalmazott megélhetését érint a szankció, a multinacionális vállalat azonban az ukrajnai éttermekhez hasonlóan az oroszországi dolgozókat is támogatja.
Hivatalos közleményük szerint azonnali pénzügyi támogatást nyújtottak ukrajnai éttermeiknek. Ukrán alkalmazottaik számára továbbra is biztosítják a teljes fizetésüket, és 5 millió dollárt adományoztak a munkavállalói segélyalapuknak, valamint továbbra is támogatják a Nemzetközi Vöröskereszt által vezetett segélyezést a háborús régióban. A McDonald's hozzátette, hogy az egész rendszerükből támogatási felajánlások árasztották el őket, és megköszönték az eddigi nagylelkű adományokat.
In #Russia, people lined up at McDonalds pic.twitter.com/TQtsxndibi
— NEXTA (@nexta_tv) March 8, 2022
Az elmúlt két hét során olyan, hatalmas befolyással bíró amerikai cégek szankcionálják működésük korlátozásával vagy felfüggesztésével Oroszországot, mint a Visa, Mastercard és American Express, szintén a pénzügyi szektorból a Pricewaterhouse Coopers, a Deloitte és a Moody's.
Az informatikai piac olyan globális szereplői, mint a Google, Meta (Facebook), Spotify, Netflix, Apple és Dell szintén bojkottálják Oroszországot, akárcsak a Shell, Boeing és Airbus, a Ford Motor Company, Renault, Mercedes-Benz, Ferrari, Toyota, Volkswagen és Volvo, amelyek a kereskedelem mellett a gyártásban is érintettek.
Az élelmiszeripari cégek közül többek között az Oroszországban vezető piaci szereplőnek számító sörös cégek, a Budvar és a Carlsberg, a Coca-Cola, Pepsi és Starbucks, valamint a világ egyik legnagyobb élelmiszer- és tisztálkodási szereket gyártó multinacionális cége, az Unilever is csatlakoztak a bojkotthoz.
A Dining Guide szerkesztőségének munkáját SAMSUNG okostelefonok segítik 2023-ban.