Hirdetés

A sushi történetét mutatja be új kiállítás a párizsi Japán Kulturális Intézetben

SZERZŐ: DG
2026. március 16.

Párizsban tavasszal minden a sushi körül forog: Január 20. és április 11. között a Maison de la culture du Japon à Paris (MCJP) azaz a párizsi Japán Kulturális Intézet időszaki kiállításán a sushi művészete kerül a középpontba.

Hirdetés

A japán gasztronómia kétségen kívül egyik legismertebb és legikonikusabb fogása a sushi. A párizsi Japán Kulturális Intézet I LOVE SUSHI című kiállításán a látogatók nemcsak az étel történetét, hanem annak társadalmi és kulturális kontextusát is megismerhetik.

Bár első pillantásra egyszerű fogásnak tűnhet, a sushi gazdag és fordulatokkal teli történetet rejt magában. Délkelet-Ázsiában már a VIII. század előtt elterjedt volt a hal tartósítása fermentált rizs segítségével. Ezt a technikát vették át és adaptálták saját módszereik mentén Japánban. Az 1820–1830-as években Edóban – a mai Tokió területén – született meg a nigiri-zushi, amely ma a legismertebb és legelterjedtebb sushi típus. Ez az eredetileg olcsó utcai étel hamar meghódította a sógunátus fővárosát, majd egész Japánt, végül pedig világszerte ismertté vált. Elkészítése azonban mind a mai napig komoly szakértelmet és precizitást igényel.

Hirdetés

A kiállítás hangulatát látványos sushi-makettek és színes nyomatok gazdagítják. A tárlathoz áprilisig számos kísérőprogram kapcsolódik: kulináris workshopok, előadások és filmvetítések várják az érdeklődőket, hogy a sushi történetét és hagyományait minden érzékszervüket megmozgatva fedezhessék fel.

Helyszín: Maison de la culture du Japon à Paris, 101 bis Quai Jacques Chirac, 75015 

A kiállításra a belépés ingyenes. 

További információk: https://www.mcjp.fr/

Tovább olvasok:

Tovább olvasok
Hirdetés
Hirdetés
Kisfaludy Program – Támogatás
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram