Koncentráljunk ennek az ételnek az egyik legnépszerűbb és legelterjedtebb változatára, a tonkotsura. Ez a ramen húsos sertéshúslevessel készül, amely gazdag, lágy ízű, intenzív és finom aromájú. Ideális választás lehet, amikor valamilyen komfort ételre vágyunk. Bár hazánkban egyáltalán nem idegenkedünk tőle, számos európai országban meglepetést okoz, hogy az alapleve sertéscombból készül.
A sertéscomb kollagénben és zsírban gazdag, emellett az ára is kedvező, ráadásul sűrű, ízletes húslevest ad. Elkészítésének titka abban rejlik, hogy a forrásban lévő és sózott vízhez kell hozzáadni a húst, hogy a zsírok egyenletesen emulgeálódjanak, ezt követően pedig legalább hat órán át főzni kell.
Amíg a ramenhez készített húsleves fő, elkészíthetjük a másik nagyon jellegzetes összetevőt, magát a húst, amihez hasaaljára lesz szükségünk. Sóval, borssal, fokhagymával és rozmaringgal fűszerezzük, mielőtt feltekerjük és főzőzsineggel összekötjük. A húst lassan süssük sütőben, körülbelül 160 °C-on három órán át. Hagyományosan szójaszósz, cukor és apróra vágott mogyoróhagyma keverékét is hozzá szokták adni, de ha a hús ízét önmagában is kedveljük, a szósz nélkül is elkészíthetjük. A hosszas sütésnek köszönhetően a hús puha és zamatos lesz. Miután elkészült, fél órát kell pihentetni, majd finom szeletekre vágjuk.

Ezt követően jön a tojás főzésének trükkös része. A kevésbé gyakorlott szakácsok könnyen keményre főtt tojással állhatnak elő, de az autentikus ramen titka éppen a lágy sárgájú tojás. Hogyan érhetjük ezt el? Melegítsük fel a vizet pontosan 87 °C-ra, majd engedjük bele a tojásokat 5,5-6 percre, majd azonnal tegyük őket hideg vízbe. A cél az, hogy a tojásfehérje kemény, a sárgája pedig majdnem folyós legyen. Vegyük le a héját, és tegyük egy kis mennyiségű (meleg) húslevesbe. A tészta házi elkészítésével nem szükséges hosszasan bajlódni, hiszen az üzletekben is kiváló minőségű, a ramenhez megfelelő tésztákat lehet vásárolni.
Így érkezünk el ahhoz a ponthoz, amikor már nincs más dolgunk, mint összeállítani az ételt. Öntsünk egy tálba a forrásban lévő húslevest, adjuk hozzá a tésztát, majd a többi előkészített hozzávalót, például finomra szeletelt mogyoróhagymát, rehidratált norit, csemegekukoricát és gombát, végül pedig a hosszában félbevágott tojást. Várjunk (ha bírunk) 5-10 percet, majd pedig bele is kóstolhatunk ebbe a zamatos ételbe, amely készen áll arra, hogy elcsábítsa az ízlelőbimbóinkat.
Forrás: Finedininglovers.com
