Hirdetés

Menő nevek, pimasz megjelenés, idén másodszorra jelentkezik a The Best Chef Awards – és most először magyar séfet is találunk a jelöltek között!

Hirdetés

Tele a padlás a séfranglistákkal, ezért igyekszünk csak olyan megmérettetésekről hírt adni, amelyek valóban rangosak és a szakma által elfogadottak. Új szereplő a “díjpiacon” a 2017-ben alapított The Best Chef Awards, amelynek a listázott nevei magukért beszélnek (gyakorlatilag kár is lenne kiemelni közülük).
Az idén másodjára jelentkező ranglistán 50 új név szerepel, ezek közé került be egyedüli magyar jelöltként az első hazai kétcsillagos étterem, az Onyx séfje, Mészáros Ádám.
A szavazás elsősorban a The Best Chef Awards saját szakmabeli zsűrije által zajlik, és a topséfek ranglistáján kívül lesznek cukrász, feltörekvő séf, FoodArt és női séf kategória győztesek is. Az eredményhirdetésre és díjátadó gálára október 1-jén Milánóban kerül sor.
Pimaszság alatt pedig ezt értettük.

Íme, az idei lista!
Andrea Aprea – Italy (VUN Andrea Aprea – Milan)
Grant Achatz – USA (Alinea Chicago)
Gastón Acurio – Peru (Astrid & Gaston – Lima)
Albert Adria – Spain (Tickets Tapas Bar – Barcelona)
Andoni Luis Aduriz – Spain (Mugaritz – San Sebastian)
Paulo Airaudo – Argentina (Amelia – San Sebastian)
Massimiliano Alajmo – Italy (Le Calndre – Sarmeola di Rubano)
Josean Alija – Spain (Nerua Guggenheim Bilbao– Bilbao)
Yannick Alleno – France (Pavillon Ledoyen – Paris)
Juan Amador – Germany (Amador – Vienna)
Modest Amaro – Poland (Atelier Amaro – Warsaw)
Frédéric Anton – France (Le Pré Catelan – Paris)
Noboru Arai – Japan (@Hommage – Tokyo)
Fernando Arellano – Spain (Zaranda – Mallorca)
Elena Arzak – Spain (Arzak – San Sebastian)
Alex Atala – Brazil (D.O.M. – São Paulo)
Eneko Atxa – Spain (Azurmendi – San Sebastian)
Andreas Bagh – Denmark (Marchal – Copenhagen)
Soenil Bahadoer – The Netherlands (Restaurant De Lindehof – Nuenen)
Sat Bains – United Kingdom (Sat Bains – Nottingham)
Stefano Baiocco – Italy (Villa Feltrinelli – Lake Garda)
Syrco Bakker – The Netherlands (Pure C – Cadzand)
Agustin Balbi – Argentina (HAKU – Hong Kong)
Pascal Barbot – France (l’Astrance – Paris)
Pascal Bardet – France (Le Gindreau – Saint-Medard)
Enrico Bartolini – Italy (Mudec – Milan)
Virginie Basselot – France (Loti at La Réserve – Genève)
Christian Bau – Germany (Victor’s Fine Dining – Perl-Nennig)
Kristian Baumann – Denmark (108 – Copenhagen)
Bo Bech – Denmark (Geist – Copenhagen)
Heinz Beck – Germany (La Pergola – Rome)
Emma Bengtsson – Sweden (Aquavit NYC – New York)
Martin Benn – Australia (Sepia – Sydney)
Shannon Bennett – Australia (Vue de monde – Melbourne)
Martín Berasategui– Spain (Berasategui – Lasarte Oria)
Grégoire Berger – France (Ossiano – Dubai)
Daniel Berlin – Sweden (Daniel Berlin Krog – Skåne Tranås)
Frederik Berselius – Denmark (ASKA – New York)
Andrea Berton – Italy (Berton – Milan)
Mark Best – Australia (Bisto by Mark Best)
Salvatore Bianco – Italy (Il Capitano – Naples)
Arnaud Bignon – France (Greenhouse – London)
Joris Bijdendijk RIJKS – The Netherlands (Rijks – Amsterdam)
Chef David Bizet – France (L’Orangerie – Paris)
Jean-Philippe Blondet – France (Alain Ducasse at The Dorchester London)
Heston Blummenthal – United Kingdom (The Fat Duck – Bray)
Jonnie Boer – The Netherlands (De Librije – Zwolle)
Jacob Jan Boerma – The Netherlands (De Leest – Vaassen)
Claude Bosi – France (Bibendum – London)
Massimo Bottura – Italy (Osteria Francescana – Modena)
Damien Bouchery – Belgium (Bouchery – Brussels)
Chef Daniel Boulud – France (Daniel – New York)
Alexandre Bourdas – France (SaQuaNa – Honfleur)
Chef Cristina Bowerman – Italy (Glass Hostaria – Rome)
Guillaume Bracaval – France (Cuisines Michel Troisgros – Tokyo)
Jannis Brevet – The Netherlands (Inter Scaldes – Kruiningen)
Nick Bril – The Netherlands (The Jane – Antwerp)
Felipe Bronze – Brazil (Oro – Rio de Janeiro)
Thomas Bühner – Germany (La Vie – Osnabruck)
Stéphane Buron Officiel – France (Le Chabichou – Saint-Bon-Tarentaise)
Roy Caceres – Columbia (Metamorfosi – Rome)
Andrea Camastra – Italy (Senses – Warsaw)
Andreas Caminada – Swiss (Schauenstein Schloss – Fürstenau)
Antonino Cannavacciuolo – Italy (Villa Crespi – Orta San Giulio)
Simone Cantafio – Italy (Michel Bras Toya Japon – Hokkaido)
Paolo Cappuccio – Italy (La stua del John – Folgaria)
Paolo Casagrande – Italy (Lasarte – Barcelona)
Valentino Cassanelli – Italy (Lux Lucis – Forte dei Marmi)
Jean-André Charial – France (Oustau de Baumanière ​Les Baux-de-Provence)
Lanshu Chen – Taiwan (Le Moût – Taiwan)
Vicky Cheng – Hong Kong (VEA – Hong Kong)
Andre Chiang – Taiwan (Andre Singapore – Closed)
Josiah Citrin – USA (Melisse – Santa Monica)
Colin Clague – Isle of Man (Ruja – Dubai)
Daniel Clifford – United Kingdom (Midsummer House – Cambridge)
Ryan Clift – United Kingdom (Tippling Club – Singapore)
James Close – United Kingdom (Raby Hunt – Darlington)
Mauro Colagreco – Argentina (Mirazur – Menton)
Alexandre Couillon – France (La Marine – Noirmoutier en ile)
Carlo Cracco – Italy (Cracco – Milan)
Dominique Crenn – France (Atelier Crenn – San Francisco)
Enrico Crippa – Italy (Piazza Duomo – Alba)
Gregory Czarnecki – France (Waterkloof – Somerset West, South Africa)
Quique Dacosta – Spain (Quique Dacosta – Dénia Alicante)
Arturo Dalhuisen – The Netherlands (The White Room – Amsterdam)
Giuseppe D’Aquino – Italy (Oseleta – Lake Garda)
Helene Darroze – France (Hélène Darroze at The Connaught – London)
Chantel Dartnall – South Africa (Mosaic at The Orient – Pretoria)
Gert De Mangeleer – Belgium (Hertog Jan – Zedelgem)
Bart De Pooter – Belgium (De Pastorale – Antwerp)
Martijn Defauw – Belgium (Rebelle – West-Vlaanderen)
Michael Deg – South Africa (Delaire Graff Restaurant Stellenbosch)
Sang Hoon Degeimbre – Belgium (L’Air du Temps – Liernu)
Fabricio Delgaudio – Brazil (l’Empreinte by Fabricio Le Lavandou – France)
Benoit Dewitte – Belgium (Benoit & Bernard Dewitte – Zingem)
Nino Di Costanzo – Italy (Dani Maison – Ischia)
Giorgio Diana – Italy (Pier 88 – Il Cairo)
Andreas Dollerer – Austria (Döllerers Genießerrestaurant Golling)
Nick Dostal – USA (Sixteen – Chicago)
Curtis Duffy – USA (Grace Chicago – Closed)
Magnus Ek – Sweden (Oaxen Krog – Stockholm)
Richard Ekkebus – The Netherlands (Amber – Hong Kong)
Sven Elverfeld – Germany (Aqua – Wolfsburg)
Olivier Elzer – France (Seasons – Hong Kong)
Ronny Emborg – Denmark (Atera – New York)
Klaus Erfort – Germany (GästeHaus Klaus Erfort – Saarbrücken)
Gennaro Esposito – Italy (Torre del Saracino – Vico Equense)
Andrew Fairlie – United Kingdom (Andrew Fairlie – Gleneagles)
Loretta Fanella – Italy (Opéra – San Miniato)
Martin Fauster – Austria (Gourmet Restaurant Königshof)
Arnaud Faye – France (La Chèvre d’Or – Eze)
Kevin Fehling – Germany (The Table – Hamburg)
Rolf Fliegauf – Germany (ECCO – Ascona)
Sebastian Frank – Austria (Horváth – Berlin)
Yannick Franques – France (La Reserve de Beaulieu)
Bjorn Frantzen – Sweden (Frantzén – Stockholm)
Eric Frechon – France (Epicure at Le Bristol Paris)
Sakai Fumiko – Japan (Il Bikini – Vico Equense)
Pierre Gagnaire – France (Pierre Gagnaire – Paris)
Dani Garcia – Spain (Dani Garcia – Marbella)
Andy Gaskin – Croatia (Maistra – Rovinj)
Alexandre Gauthier – France (La Grenouillère La Madelaine-sous-Montreuil)
Dominique Gauthier – France (Le Chat-Botté – Geneva)
Terry Giacomello – Italy (Inkiostro – Parma)
Peter Gilmore – Australia (Quay – Sydney)
Michelino Gioia – Italy (Il Pellicano – Porto ercole)
José Luis ‘Chele’ González – Spain (Gallery Vask – Manila)
Lisa Goodwin-Allen – United Kingdom (Northcote – Lancashire)
Peter Goossens – Belgium (Hot Van Cleve – Kruishoutem)
Brett Graham – Australia (The Ledbury – London)
Paolo Gramaglia – Italy (President – Pompei)
Tanja Grandits – Germany (Stucki – Basel)
Vincenzo Guarino – Italy (Pievano – Chianti)
Francesco Guarracino – Italy (Robertos – Abu Dhabi)
Antonio Guida – Italy (Seta – Milan)
Rodolfo Guzman – Chile (Boragó – Santiago)
Christopher Hache – France (Hôtel de Crillon – Paris)
Noriyuki Hamada – Japan (Yukawatan – Karuizawa-machi)
Brian Mark Hansen – Denmark (Søllerød Kro – Holte)
Jan Hartwig – Germany (Atelier Munich)
Stefan Heilemann – Germany (ECCO – Zurich)
Nils Henkel – Germany (Schwarzenstein – Geisenheim)
Patrick Henriroux – France (Le Pyramide – Vienna)
Shaun Hergatt – Australia (432 Park Avenue – New York)
Georgianna Hiliadaki – Greece (Funky Gourmet – Athens)
Esben Holmboe Bang – Denmark (Maaemo – Oslo)
Simon Hulstone – United Kingdom (The Elephant – Devon)
Daniel Humm – Swiss (Eleven Madison Park – New York)
Dan Hunter – Australia (Brae – Victoria)
Giuseppe Iannotti – Italy (Kresios – Selese Terme)
Sayan Isaksson – Thailand (Esperanto – Stockholm
Takeshi Iwai – Japan (Ada e Augusto – Gaggiano)
Christian Jürgens – Germany (Überfahrt – Rottach-Egern)
Tomaz Kavcic – Slovenia (Pri Lojzetu – Castle Zemono)
Ryuki Kawasaky – Japan (Mezzaluna – Bangkok)
Thomas Keller – USA
Ronan Kervarrec – France (Hostellerie de Plaisance Saint-Emilion)
Tom Kitchin – United Kingdom (The Kitchin – Edinburgh)
Jean-Georges Klein – France (Villa René Lalique Wingen-sur-Moder)
Martin Klein – France (Ikarus – Salzburg Austria)
Peter Knogl – Germany (Cheval Blanc – Basilea)
Kei Kobayashi – Japan (Kei – Paris)
Rasmus Kofoed – Denmark (Geranium – Copenhagen)
Tomoyuki Kon – Japan (Molière – Hokkaido
Dieter Koschina – Austria (Vila Joya – Vale Paraiso)
Arnaud Lallement – France (L’Assiette Champenoise Tinqueux)
Matt Lambert – New Zealand (The Musket Room – New York)
Alberto Landgraf – Brazil (Epice – Sao Paulo)
Angelos Lantos – Greece (Spondi – Athens)
Vicky Lau – Hong Kong (Tate Dining Room – Hong Kong)
Pino Lavarra – Italy (Tosca – Hong Kong)
Claude Le Gras – France (Le Floris – Geneva)
Stephanie Le Quellec – France (La Scène – Paris)
Christian Le Squer – France (Le Cinq – Paris)
Corey Lee – South Korea (Benu – San Francisco)
Yann Bernard Lejard – France (Plums – Bahrain)
Angel Leon – Spain (Aponiente – El Puerto de Sta Marí)
Tomas Lidakevicius – United Kingdom (Peninsula – London)
Paul Liebrandt – United Kingdom (New York)
Felix Lo Basso – Italy (Felix Lo Basso – Milan)
Nicolas Lopez – Argentina (Villanos en Bermudas – Bogotá)
James Lowe – United Kingdom (Lyle’s – London)
Sean MacDonald – Canada (Hexagon – Oakville)
Jerome Mamet – France (O Flaveurs – Douvaine)
Virgilio Martinez – Peru (Central – Lima)
Marco Martini – Italy (Marco Martini – Rome)
Ryan McCaskey – USA (Acadia – Chicago)
Isaac McHale – United Kingdom (The Clove Club – London)
Martyn Meid – Lithuania (Komoda – Lithuania)
Adam Meszaros – Hungary (Onyx – Budapest)
Matteo Metullio – Italy (La Siriola – San Cassano)
Sergio Meza – Mexico (Villanos en Bermudas – Bogotá)
Giuseppe Molaro – Italy (Heinz Beck – Tokyo)
Paco Morales – Spain (Noor – Cordova)
Vladimir Mukhin – Russia (White Rabbit – Moskow)
Rasmus Munk – Denmark (Alchemist – Copenhagen)
David Munoz – Spain (DiverXo – Madrid)
Diego Munoz – Peru (PMY – Copenhagen)
Hiroshi Nakamichi – Japan (Molière – Hokkaido)
Tohru Nakamura – Germany (WerneckHof by Geisel – Munich)
Shinobu Namae – Japan (L’Effervescence – Tokyo)
Yoshihiro Narisawa – Japan (Narisawa – Tokyo)
Silvio Nickol – Austria (Silvio Nickol Gourmet Restaurant – Vienna)
Norbert Niederkofler – Italy (St. Hubertus – San Cassiano in Badia)
Magnus Nilsson – Sweden (Faviken – Järpen)
Fabio Nompleggio – Italy (Cèpe – Beijing)
Nicolai Nørregaard – Denmark (Kadeau – Copenhagen)
Davide Oldani – Italy (D’O by Davide Oldani – Milan)
Enrique Olvera – Mexico (Pujol – Mexico City)
Matt Orlando – USA (Amass – Copenhagen)
Paul Pairet – France (Ultraviolet – Shanghai)
Ashley Palmer-Watts – United Kingdom (Dinner by Heston – London)
Corrado Parisi – Italy (ODART Fine Restaurant Hall in Tirol)
Alain Passard – France (Arpège – Paris)
Gerald Passedat – France (Le Petit Nice – Marseille)
Floriano Pellegrino – Italy (Bros’ – Lecce)
Mattias Perdomo – Uruguay (Contraste – Milan)
Anne-Sophie Pic – France (Maison Pic – Valence)
Jean-Francois Piege – France (Le Grand Restaurant – Paris)
Karlos Ponte – Venezuela (Taller – Copenhagen)
Marcin Popielarz – Poland (Biały Królik – Gdynia)
Eric Pras – France (Maison Lameloise – Chagny)
Stavros Psomopoulos – Greece (Mitsis Hotels Greece)
Christian Puglisi – Italy (Relæ – Copenhagen)
Ivan Ralston – Brazil (Tuju – São Paulo)
Even Ramsvik – Norway (Lava – Oslo)
Rogér Rassin – The Netherlands (La Rive – Amsterdam)
Tim Raue – Germany (Tim Raue – Berlin)
Rene Redzepi – Denmark (Noma 2.0 – Copenhagen)
Vito Reekers – The Netherlands (Grand Restaurant Karel V Utrecht)
Heinz Reitbauer – Austria (Steirereck – Vienna)
Emmanuel Renaut – France (Flocons de Sel – Megève)
Margo Reuten – The Netherlands (da Vinci – Maasbracht)
Diego Rigotti – Italy (La Perla del Lago -Molveno)
Eric Ripert – France (Le Bernardin – New York)
Helena Rizzo – Brazil (Maní – São Paulo)
Nelly Robinson – Australia (nel. – Sydney)
JOAN ROCA – SPAIN (El Celler de Can Roca – Girona)
Niko Romito – Italy (Casadonna Reale – Castel di Sangro)
Paco Roncero – Spain (Sublimotion – Ibiza)
Ana Ros – Slovenia (Hiša Franko – Kobarid)
Moshik Roth – Israel (@Moshik – Amsterdam)
Michel Roth – France (Bayview – Geneva)
Nick Roussos – Greece (Funky Gourmet – Athens)
Julien Royer – France (Odette – Singapore)
Francisco Ruano – Mexico (Alcalde – Guadalajara)
Jean-Luc Rubanel – France (Jean-Luc RABANEL – Arles)
Carmen Ruscalleda – Spain (Sant Pau – Barcelona)
Tiago Sabarigo – Portugal (Costes Downtown – Budapest)
Coque Mario Sandoval – Spain (Coque – Madrid)
Hideaki Sato – Japan (Ta Vie – Hong Kong)
Davide Scabin – Italy (Combal.Zero – Turin)
Lino Scarallo – Italy (Palazzo Petrucci – Naples)
Heinrich Schneider – Italy (Terra The Magic Place)
Sidney Schutte – The Netherlands (Librije’s Zusje – Amsterdam)
Kamilla Seidler – Denmark (Gustu – La Paz)
Søren Selin – Denmark (AOC – Copenhagen)
Tom Sellers – United Kingdom (Story – London)
Ben Shewry – New Zealand (Attica – Melbourne)
Koji Shinomura – Japan (Edition by Koji Shinomura Tokyo)
Bryce Shuman – USA (Primrose – Las Vegas)
Clare Smyth – United Kingdom (Core – London)
Jan Sobecki – The Netherlands (Tribeca – Heez)
Alain Solivérès – France (Le Taillevent – Paris)
Thibault Sombardier – France (Antoine – Paris)
Emmanuel Stroobant – Belgium (Saint Pierre – Singapore)
Jean Sulpice – France (Auberge du Père Bise Talloires-Montmin)
Mikael Svensson – Sweden (Kontrast – Oslo)
Yusuke Takada – Japan (La Cime – Osaka)
Atsushi Takahashi – Japan (Kashiwaya – Hong Kong)
Masa Takayama – Japan (Masa – New York)
Yoshiaki Takazawa – Japan (Takazawa – Tokyo)
Atsushi Tanaka – Japan (Restaurant A.T – Paris)
Simon Taxacher – Austria (Hotel Restaurant Spa Rosengarten Kirchberg Tyrol)
Peter Tempelhoff – South Africa (Greenhouse – Cape Town)
Thierry Theys – Belgium (Nuance – Duffel)
Davy Tissot – France (Saisons by Davy Tissot – Ecully)
Yoji Tokuyoshi – Japan (Tokuyoshi – Milan)
David Toutain – France (David Toutain – Paris)
Marcello Trentini – Italy (Magorabin – Tutin)
Michel Troisgros – France (La Maison Troisgros – Roanne)
Gaetano Trovato – Italy (Arnolfo – Colle Val D’Elsa)
Michael Tusk – USA (Quince – San Francisco)
Mauro Uliassi – Italy (Uliassi – Senigallia)
Jorge Vallejo – Mexico (Quintonil – Mexico City)
Roger van Damme – Belgium (Het Gebaar – Antwerp)
Richard van Oostenbrugge – The Netherlands (212 – Amsterdam)
Stefan van Sprang – The Netherlands (Aan de Poel – Amstelveen)
Torsten Vildgaard – Denmark (Noma 2.0 – Copenhagen)
Jean-Georges Vongerichte – France (Jean-Georges New York)
Marcus Wareing – United Kingdom (Marcus Wareing – London)
Daniel Watkins – United Kingdom (The Frog Hoxton – London)
Kirk Westaway – United Kingdom (JAAN – Singapore)
Brady Williams – USA (Canlis – Seattle)
Joachim Wissler – Germany (Vendome – Bergisch Gladbach)
Hiroshi Yamaguchi – Japan (ASH – Kobe)
Jungsik Yim – South Korea (Jungsik – Seoul)
Hajime Yoneda – Japan (Hajime – Osaka)
Jonathan Zandbergen – The Netherlands (Merlet – Schoorl)
Poul Andrias Ziska – Faroe Islands (KOKS – Faroer Islands)

FACEBOOK TWITTER GOOGLE PLUS